Mε βάση την ενημέρωση που έγινε το πρωί σήμερα, Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου, στις κλινικές covid-19 των νοσοκομείων της Περιφέρειας νοσηλεύονταν -μέχρι και χθες Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου- συνολικά 58 άτομα και συγκεκριμένα, στο Νοσοκομείο Αργους 5, στο Νοσοκομείο Ναυπλίου 7, στο Παναρκαδικό Τρίπολης 4, στο Νοσοκομείο Κορίνθου 23, στο Νοσοκομείο Σπάρτης 5 και στο Νοσοκομείο Καλαμάτας 14.
58 οι νοσηλείες covid-19 στα νοσοκομεία της Πελοποννήσου
![](https://corinthoscity.gr/wp-content/uploads/2023/02/entatikh-800x500.jpg)