Mε βάση την ενημέρωση που έγινε το πρωί σήμερα, Δευτέρα 23 Ιανουαρίου, στις κλινικές covid-19 των νοσοκομείων της Περιφέρειας νοσηλεύονταν -μέχρι και χθες Κυριακή 22 Ιανουαρίου- συνολικά 100 άτομα και συγκεκριμένα, στο Νοσοκομείο Αργους 6, στο Νοσοκομείο Ναυπλίου 10, στο Παναρκαδικό Τρίπολης 15, στο Νοσοκομείο Κορίνθου 32 (τα 6 σε ΜΕΘ), στο Νοσοκομείο Σπάρτης 19 και στο Νοσοκομείο Καλαμάτας 18.
Στην Κόρινθο οι περισσότερες νοσηλείες covid-19
![](https://corinthoscity.gr/wp-content/uploads/2023/01/meth-800x500.jpg)